O masážích...

Klasická masáž

    Tvoří základ všech masáží. Používají se hloubkové, rychlé hmaty, kterými působíme na svalovou soustavu, ale také na krevní a lymfatický systém. Spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periférie do oběhového centra. Během masáže dochází k lokálnímu zčervenání, což má za následek zvýšená tvorba hormonů. Masírujeme záda, šíji, dolní i horní končetiny, bříško, dekolt. Můžeme provádět i celotělovou masáž.

 

Indická masáž hlavy

    Při masáži se ošetřují tyto části: hlava, krk, ramena, horní části paží. Pomáhá relaxaci a uvolnění od stresu, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit klidu a pohody, harmonizuje organismus, povoluje napětí v ramenou a šíji. Pochází z Indie a je známá přes tisíc let. Masážní oleje se u této masáže neprovádějí. Blahodárné účinky má i migrénových stavů.

 

Manuální lymfodrenáž

    Jedná se o velmi jemnou a pomalou hmatovou techniku, která ovlivňuje lymfatický systém a v jeho toku musíme i drenážovat. Provádí se u nejrůznějších otoků. Má detoxikační účinek. Pozitivně působí na celulitu, obezitu i lipedém. Při této metodě je velmi důležitý zvýšený pitný režim. V žádném případě nesmí bolet. Lze provádět na celém těle. Délka této techniky se však doporučuje mezi 45 a 60 minutami.

 

Anticelulitová masáž

    Tato masáž se aplikuje pouze na problematických místech a sice stehna hýždě. Nejedná se o lymfatickou masáž, ale masáž proti celulitě, kladně působící na zneškodňování tukových buněk. Hmaty jsou velmi rychlé. Nutný je pocit tepla. Po masáži se přikládají zábaly, minimálně na půl hodiny, některé ženy v zábalech také spí. Není vhodné hned omývat vodou.

 

Lávové kameny

    V dnešní době patří k nejvyhledávánějším díky svým účinkům přenosu tepla. Dokáží skvěle uvolnit jak po psychické tak i po psychické stránce. Nejprve provedeme masáž kameny, které jsou nahřáty zhruba na 50 - 55°C a na závěr si můžete dopřát úžasné nahřátí díky lávovým kamenům. Lávové kameny jsou složeny ze 26 druhů nejrůznějších minerálů, jako jsou: hočík, zinek, vápník atd. Při aplikaci tepla se zvýší místní prokrevení, tudíž i tvorba hormonů serotoninu a endorfínu. Rozšíří se krevní cévy a napomáháme také látkové výměně. Tato masáž se příliš nedoporučuje v letních měsících a také při vysokém krevním tlaku. 

Baňkování

Dornova metoda

Breussova masáž